Nowoczesna łazienka

jak urządzić łazienkęDzięki nieustająco rozwijającym się technologiom i technikom pracy, tu w szczególności chodzi o dekorację wnętrz, specjaliści zaczęli wykorzystywać i łączyć elementy, które wcześniej służyły do czegoś zupełnie innego. Zwróćmy tutaj uwagę na aranżacje łazienkowe, materiały zmieniły zupełnie swoje zastosowanie. Kiedyś szkło służyło jedynie jako lustro, dziś znajduje swoje zastosowanie w różnych elementach zdobniczych i nie tylko. Fakt, że szkło ma tak szerokie właściwości jeśli chodzi o urządzanie łazienek potęgują jego cechy fizyczne na przykład: gładkość powierzchni, która jest łatwa do czyszczenia i utrzymania, trwałość, dekoracyjność, a także przejrzystość wody. Elementy zaszklone przywodzą na myśl uczucie czystości, elegancji i dobrego smaku. Coraz więcej nowoczesnych łazienek stawia na szklane aranżacje albo miejscowe albo wykorzystane na przestrzeni całego pomieszczenia.

projektant wnętrz krakówBardzo gustowne i „na czasie” są szklane panele naścienne, które zastępują tradycyjne kafle. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu i posiadają ładną, błyszcząca powierzchnię. Dzięki połączeniu z odpowiednim oświetleniem ( w szczególności z żarówkami ledowymi) jesteśmy w stanie osiągnąć niesamowity efekt i wyjątkową atmosferę w naszej łazience. Szkłem, które od zawsze pasowało, pasuje i będzie pasować do wystroju łazienek są lustra pod różnorakimi postaciami np. tradycyjnie na ścianach. Odbijają one przestrzeń, potęgując uczucie dużej przestronności oraz komfortu. Spełniają także podstawowe funkcje lustra mianowicie możemy się w nich przeglądać, ale również mogą funkcjonować w postaci kafelek. Dzisiaj spotykamy przeróżne kształty luster zarówno zwykłe prostokąty, kwadraty czy kola, jak i kształty i figury niesymetryczne.

projektanci wnętrz kraków	Coraz częściej szkło stosowane jest także do produkcji kabin prysznicowych oraz zasłon na wannach w formie ruchomych, składanych szybek. Łazienki stają się dla nas miejscem wytchnienia po ciężkim dniu, są naszym intymnym zakątkiem, dlatego też każdy z nas powinien czuć się w niej komfortowo, a atmosfera stworzona dzięki jej wykończeniu i akcesoriom powinna sprzyjać relaksacji i odprężeniu się. Bardzo często stosowanym akcentem są motywy kwiatowe, związane z przyrodą lub proste wzory geometryczne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest szklana armatura np. umywalki, baterie, szafki itp. Z pewnością zadbanie o takowe szczegóły sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądać zjawiskowo i elegancko. Dzięki całemu szklanemu wykończeniu osiągamy efekt dużej przestrzeni nawet jeśli nasza łazienka nie należy do największych i dzięki temu staje się przestronnym pomieszczeniem służącym do kąpieli.

 

Zobacz także

Design bez barier – czyli sprawne wnętrza niepełnosprawnych

Najczęściej to wzornictwo, z którego korzystamy na co dzień nie będzie odpowiednie dla osób, które mają...

Czytaj dalej

Projektujemy kuchnię – garść praktycznych porad

Idealna kuchnia powinna charakteryzować się nie tylko doskonałym wyglądem, ale też pełną funkcjonalnością. Nie...

Czytaj dalej